Раздел: Беременность и роды
04.07.10

ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ про відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії пологового будинку

ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ про відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії пологового будинку

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
29.12.2003  № 620


1. Відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії (далі - ВАІТ) створюється як структурний підрозділ пологового будинку, який має 100 і більше ліжок.

2. ВАІТ очолює завідувач, який призначається та звільняється головним лікарем пологового будинку і у своїй діяльності підпорядковується головному лікарю та безпосередньо заступнику головного лікаря з лікувальної роботи.

3. Планування діяльності, фінансування, укомплектування штатами, оснащення ВАІТ медичною апаратурою, інструментарієм, господарським інвентарем та обладнанням проводиться відповідно до діючих нормативів.

4. Персонал ВАІТ керується діючим чинним законодавством, цим положенням, наказами, інструкціями, іншими нормативними актами органів охорони здоров'я, посадовими інструкціями.

5. ВАІТ може бути клінічною базою кафедри анестезіології та інтенсивної терапії.

6. Основними завданнями ВАІТ є:

6.1. Забезпечення своєчасною та ефективною спеціалізованою анестезіологічною та реанімаційною допомогою вагітних, роділь, породіль та гінекологічних хворих.

6.2. Відновлення, корекція і підтримання порушених функцій життєво важливих органів і систем, які виникли внаслідок захворювань, оперативних втручань, патологічного перебігу вагітності та пологів до стійкої їх стабілізації.

6.3. Здійснення комплексу заходів щодо підготовки і проведення загальної та регіональної анестезії під час операцій, пологів, діагностичних та лікувальних процедур.

6.4. Забезпечення цілодобової лікувально-консультативної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та гінекологічним хворим, що знаходяться у стаціонарах адміністративної території (області, міста) та визначення показань для їх транспортування і госпіталізації у ВАІТ.

6.5. Проведення організаційно-методичної роботи і підвищення кваліфікації лікарів-анестезіологів з питань анестезіології та інтенсивної терапії акушерської та гінекологічної патології.

6.6. Проведення інтенсивної терапії при патологічних станах, що виникли внаслідок захворювань, оперативних втручань, інших причин із залученням, у разі необхідності, консультантів інших спеціальностей для визначення тактики, корекції лікування основного чи супутнього захворювання, диференційної діагностики.

6.7. Ведення відповідних форм обліково-звітної та статистичної документації, надання у встановлені терміни інформації щодо діяльності відділення.

6.8. Проведення експертної оцінки якості надання анестезіологічної допомоги та інтенсивної терапії вагітним, роділлям та породіллям, гінекологічним хворим у лікувально-профілактичних закладах території обслуговування закладу.

6.9. Організація навчальних семінарів, конференцій з питань анестезіології та інтенсивної терапії в акушерстві та гінекології.

6.10. ВАІТ у відповідності до профілю діяльності взаємодіє з Центрами екстреної медичної допомоги, центрами медицини катастроф, родопомічними закладами згідно з чинним законодавством.

6.11. Впровадження нових медичних технологій і методів знеболювання та інтенсивної терапії вагітних, роділь та породіль, гінекологічних хворих.

7. Показаннями до госпіталізації у ВАІТ є:

7.1. Гострі розлади органів дихання:

- необхідність дихальної терапії;

- наявність стійкого ціанозу;

- патологічний тип дихання;

- гострі порушення прохідності верхніх і нижніх дихальних шляхів будь-якого походження;

- пневмоторакс, гідроторакс, гемоторакс;

- пневмонія тяжкого перебігу;

- астматичний статус.

7.2. Розлади кровообігу:

- гостра серцева недостатність;

- гострі стійкі порушення ритму серця будь-якої етіології;

- гострі коронарні синдроми;

- гострий тромбоз магістральних судин;

- шок будь-якої етіології;

- постасистолічний синдром.

7.3. Гостра печінкова недостатність будь-якої етіології.

7.4. Гостра ниркова недостатність будь-якої етіології.

7.5. Порушення функції центральної нервової системи:

- кома будь-якої етіології;

- судомний синдром;

- ускладнення після проведеної регіональної анестезії;

- гострі порушення мозкового кровообігу;

7.6. Ранній післяопераційний період, який потребує динамічної корекції порушень фізіологічних функцій.

7.7. Спеціальні показання:

- для проведення гемодіалізу;

- для проведення еферентних методів терапії.

7.8. Діабетичний кетоацидоз. Невідкладні стани у хворих на цукровий діабет.

7.9. Септичні стани.

7.10. Тяжка форма раннього токсикозу вагітних. Прееклампсія тяжкого ступеня. Еклампсія.

7.11. Анемія тяжкого ступеня (Hb < 70 г/л).

7.12. Гострі коагулопатії.

7.13. Гемолітичний криз.

8. Тривалість перебування пацієнтів у ВАІТ визначається показаннями до стійкого відновлення основних фізіологічних параметрів дихання, кровообігу та метаболізму.

Начальник управління
організації медичної допомоги
дітям і матерям    
Р.О.Моісеєенко

Оставить комментарий к статье:
Только зарегистрированные пользователи могут оставить комментарий к статьеНОВЫЕ СТАТЬИ
График закрытия роддомов Киева на мойку на 2010-2011 год
Городской родильный дом № 1 Печерского района Основной принцип работы родильного дома №1 — минимум медикаментов и максимально естественные роды.
Обезболивание родов. Боль во время родов
Болевые ощущения, которые испытывает женщина во время родов , а вернее их сила и интенсивность, зависят от нескольких показателей. Это размер и положение плода, индивидуальная переносимость боли, наличие предшествующих родов , сила сокращения...
Календарь беременности
Беременность - это неповторимое маленькое чудо, которое происходит внутри женщины. Самые незабываемые и волнующие чувства мама испытывает, узнав, что беременна. Сложно представить, как с маленькой крошечки развивается ребеночек, в этом вопросе...
Последние новости

 Kiddli сэкономит время для 90% украинских мам!
Знаете ли вы, где можно найти лучшие садики, спортивные секции, курсы, нянь и другие важные услуги для детей в вашем городе или рядом с вами, не теряя при этом на поиски часов или даже дней вашей...
Экскурсия на завод Агуша
Ранняя осень – отличное время для совместного путешествия вместе с ребенком! В связи с этим «Агуша» с большим удовольствием приглашает Вас и Ваших деток на бесплатную экскурсию по «Заводу Агуша»,...
 «Джеронимо» объявляет июль месяцем Правил Дорожного Движения
Нет лучше способа научить детей чему-то, чем вовлечь их в тематическую игру. Детский центр «Джеронимо», заботясь о знании детей правил дорожного движения, придумал для малышей целый месяц...
На какие жертвы готовы женщины ради стройности?
Ученые не раз проводили исследование на тему того, на что готовы пойти женщины ради стройности. Кто-то из представительниц прекрасного пола готов отказаться от секса, кто-то - от шопинга. Но...
Чем красивее женщина, тем реже она платит
Многие современные женщины предпочитают платить сами за себя на первом свидании. Но, как показало недавнее исследование, не все. Это зависит от внешней привлекательности дамы.

rasskazov.com.uaпо сайту по интернету


СТАТИСТИКА
Зарегистрированных:
Сегодня: 69
Всего: 669097Добавьте себе нашу кнопку

7я Семейный портал в Украине

Код
логин
пароль

ПОСЛЕДНИЕ ТЕМЫ
НА ФОРУМЕ
Облако тегов
беременность ребенок вязание роды лечение на спицах воспитание отношения школа детский сад семейный бюджет красота здоровье психология грудь анализы питание упражнения диета имя малыш развитие ребенка отдых планирование беременности йога фитнес кормящая мама грудное вскармливание фен шуй бесплодие запоры определение беременности уход праздничные блюда семья путешествия праздники отдых образование красивые волосы мода Форум
Видеоролики
Сколько сигарет вы выкуриваете в день:
Стоимость пачки сигарет:
Сколько лет вы курите: